Zmiana kwoty minimalnej i nie tylko

Autor:

Kategoria :

Bez kategorii

Opublikowano :

Zapraszamy na :


Minimalne wynagrodzenie 2023 – podwójna podwyżka
Za sprawą Rady Ministrów zadecydowano, że od 1 stycznia najniższa pensja osiągnęła kwotę 3.490 zł brutto, a od 1 lipca – wzrośnie do 3.600 zł. Każdy z tych wzrostów niesie za sobą zmianę w postaci wyższej pensji netto pracownika.

Transakcje wewnątrzwspólnotowe
Zgodnie z nowym brzmieniem art. 42 ust. 12a ustawy o VAT podatnik będzie miał prawo do wykazania i skorygowania WDT, w rozliczeniu za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy.

W przypadku WNT prawo do odliczenia VAT będzie powstawało w rozliczeniu za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu tego nabycia, pod warunkiem, że podatnik uwzględni kwotę VAT należnego od tej transakcji w deklaracji VAT, w której będzie obowiązany rozliczyć ten podatek.

Od 1 lipca w Polsce zostanie zniesiony stan zagrożenia epidemicznego,a tym samym na wyrobienie wszystkich dokumentów zawieszonych(które straciły ważność) w trakcie pandemii mamy 60 dni (prawo jazdy, świadectwa kierowców, wpisu kodu 95, badania okresowe i szkolenia BHP). Wszystkie te dokumenty, uprawnienia i szkolenia, których termin upłynął w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii pozostawały, pozostają ważne do 60 dni po 1 lipca 2023 r.

Wyższe kary dla wszystkich kierowców – to zmiana, która również będzie obowiązywać od 1 lipca 2023 r. Wraz z tym dniem zmienia się taryfikator kar za brak aktualnego OC. Stawki mogą wzrosnąć nawet do ponad 7 tys. zł (w przypadku samochodów osobowych). Jeszcze więcej zapłacą właściciele ciągników.

Pozdrawiamy!

Jesteś gotowy/a na podjęcie współpracy?

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia warunków współpracy