ZAKAZ ODBIORU odpoczynków 11-godzinnych dziennych i tygodniowych w kabinie pojazdu do 3,5t (BUS).

Autor:

Kategoria :

Bez kategorii

Opublikowano :

Zapraszamy na :

Francja – dekret nr 2020-1104 z dnia 31.08.2020r – w skrócie zakaz odbioru odpoczynków 11-godzinnych dziennych i tygodniowych w kabinie pojazdu do 3,5t (BUS).

Są już wyniki pierwszych kontroli – na obecną chwilę kontrolujący z francuskiego odpowiednika PIP zaczynają sprawdzać, czy kierowcy busów stosują się do nowego dekretu, mieliśmy okazję uczestniczyć w kilku kontrolach na parkingach we Francji.

Obecnie żaden z kierowców nie został ukarany grzywną (dla przypomnienia kara wynosi od 1500 euro i 3000 euro przy recydywie) oczywiście na miejscu zostanie pobrany depozyt w wysokości 750 euro by kierowca mógł kontynuować pracę.

Obecnie inspektorzy francuscy, pytają się głównie o okazanie dokumentu potwierdzającego nocleg poza pojazdem. Jeżeli kierowca nie posiada takiego dokumentu jest odsyłany na przymusowy nocleg, dokumenty pojazdu są zatrzymywane do momentu, kiedy kierowca po 11-godzinnym odpoczynku pojawi się z potwierdzeniem noclegu z hotelu.

Kontrole przeprowadzane są na razie wyrywkowo i z małą częstotliwością ze względu na pandemię, ale trzeba stwierdzić, że w momencie, kiedy epidemia COVID się zakończy przybędzie kontroli noclegów w pojazdach do 3,5t . Na pewno trzeba się też spodziewać, iż z tego tytułu posypią się kary.

Na obecną chwilę nie ma możliwości obejścia wytycznych z dekretu i chociaż ustawodawca zostawił pewną „lukę” w przepisach możliwości wytłumaczenia podczas kontroli będą ograniczone. Jedyna możliwość odzyskania kaucji przed nałożeniem kary to skuteczne odwołanie i powołanie się na wspomnianą wcześniej „lukę” w przepisach.

Jesteś gotowy/a na podjęcie współpracy?

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia warunków współpracy