Wymagane oświadczenia w okresie wirusa COVID-19

Autor:

Kategoria :

Bez kategorii

Opublikowano :

Zapraszamy na :

FRANCJA

We Francji od 17.10.2020 została wprowadzona godzina policyjna, zakaz przemieszczania się obowiązuje w godzinach 21:00-06:00 w poszczególnych regionach. ZAKAZ nie obowiązuje kierowców, jeżeli posiadają odpowiednio wypełnione oświadczenia. Kierowcy zatrudnieni w przedsiębiorstwach powinni posiadać wypełniony przez pracodawcę dokument.( jest do pobrania w załączniku w języku francuskim, dołączone jest również tłumaczenie) . Kierowcy którzy prowadzą własną działalność powinni mieć przy sobie tzw. wyjątkowe świadectwo podróży, które pozwala do poruszania się na terenie kraju w godzinach objętych zakazem.( w załączniku do pobrania w języku angielskim). Za brak oświadczenia poruszając się w godzinach objętych zakazem pracownicy branży transportowej są narażeni na mandat w wysokości od 135 do 3750 euro.

 ŁOTWA

Od 12.10.2020 na  Łotwie obowiązuje posiadanie kodu QR. Przed każdym wjazdem na teren kraju, trzeba wypełnić formularz online, który znajduje się na stronie https://www.covidpass.lv/en/ . Po wypełnieniu formularza otrzymujemy potrzebny nam kod QR do okazania na granicy. Zgłoszenie trzeba wypełnić nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/lotwa/lotwa-zasady-wjazdu-i-tranzytu .

BELGIA

W Belgii została wprowadzana godzina policyjna  obowiązuje od godziny 00:00 do 05:00. W tym czasie osoby przemieszczające się po kraju powinna udowodnić w jakim celu się poruszają. Formalnie nie istnieje obowiązek posiadania oświadczenia, ale dokument ten ułatwia swobodne poruszanie się po kraju w godzinach objętych zakazem. Jeśli przebywamy w Belgii dłużej niż 48 godzin wymagane jest złożenie odpowiedniego oświadczenia, można wypełnić na stronie online https://travel.info-coronavirus.be/ . Brak posiadania tego oświadczenia grozi mandatem w wysokości 250 euro.

WIELKA BRYTANIA

W Wielkiej Brytanii do przejazdu przez granice niezbędne są dokumenty przewozowe lub licencje międzynarodowe. Kwarantanna nie dotyczy kierowców.

Jesteś gotowy/a na podjęcie współpracy?

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia warunków współpracy