UBEZPIECZENIE – Wielka Brytania – wtargnięcie nielegalnych emigrantów.

Autor:

Kategoria :

Bez kategorii

Opublikowano :

Zapraszamy na :

Problemy z wypłatą odszkodowania przy wtargnięciu emigrantów. Przewoźnicy, którzy często wybierają ten kierunek, często nie zwracają uwagi na wyłączenia w swoich polisach OCPD. W sytuacji, kiedy i tak narażeni są na straty z tytułu kar nałożonych przez Border Force, dodatkowo mogą ponieść jeszcze większe straty finansowe w wyniku uszkodzenia pojazdu oraz uszkodzenia ładunku. W szczególności, kiedy przewożone są produkty spożywcze bardzo istotne jest by zadbać o prawidłowe zapisy w polisie ubezpieczenia. Z naszych wieloletnich doświadczeń w prowadzeniu spraw związanych z nielegalną imigracją wynika, iż nieliczni przewoźnicy zwracają w ogóle na to uwagę.

Bardzo istotny jest punkt dotyczący szkody w towarze spowodowanej wtargnięciem osób trzecich (w tym nielegalnych imigrantów) do naczepy. Jeżeli ubezpieczyciel nie pokrywa tego typu szkód – należy natychmiast negocjować objęcie ubezpieczeniem zdarzeń z tego tytułu. Należy również pamiętać o limicie ubezpieczenia ładunku na pełną kwotę jego wartości.

Zdajemy sobie sprawę, iż taka polisa będzie droższa, ale oszczędzi to niepotrzebnego stresu i obciążeń finansowych – często w setkach tysięcy złotych.

W firmach, w których prowadziliśmy sprawy związane z nielegalną imigracją, w większości nikt nie zdawał sobie sprawy, jakie zapisy są w polisie ubezpieczenia. Nawet duże i znane firmy ubezpieczeniowe unikają, jak tylko mogą tego tematu, dlatego musimy zawsze zadbać o to sami i wnikliwie sprawdzić, co proponuje nasz broker ubezpieczeniowy.

Jesteś gotowy/a na podjęcie współpracy?

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia warunków współpracy