Państwa zniosły zakazy ruchu świąteczne

Autor:

Kategoria :

Bez kategorii

Opublikowano :

Zapraszamy na :

Dziś w godzinach wieczornych na kilka godzin przed Wielką Sobotą opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Minister Infrastruktury wysłuchał apelu branży o zniesienie zakazu ruchu w dni świąteczne w okresie #COVID19 i…. podarował nam 4 godziny w Wielką Sobotę,znosząc zakaz jazdy w godzinach 18:00 – 22:00. Nadal obowiązuje zakaz jazdy od 8:00 do 22:00 w pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy

W Europie większość państw członkowskich zniosła zakazy świąteczne we wszystkie dni, żeby ruch upłynnić , który jest utrudniony kontrolami granicznymi.

Wykaz:

AUSTRIA

Zakaz prowadzenia pojazdów ciężarowych powyżej 7,5 tony w weekendy i święta jest zawieszony do 19 kwietnia 2020 r. Obowiązują zakazy jazdy w Tyrolu.

CZECHY

Obowiązujące ograniczenia dotyczące jazdy w niedziele i święta są zniesione w czasie stanu wyjątkowego.

FRANCJA

Obowiązujące ograniczenia dotyczące jazdy w weekendy i święta są zniesione do 20 kwietnia br. (dodatkowe informacje na temat normalnych obowiązujących zakazów są dostępne w załączonym pliku).

GRECJA

Greckie Ministerstwo Infrastruktury i Transportu postanowiło zawiesić zakazy ruchu pojazdów ciężarowych od 16 kwietnia br. do 21 kwietnia br. (prawosławna Wielkanoc). Zawieszenie obowiązywać będzie również od 30 kwietnia br. do 3 maja br. (weekend w święto pracy).

WŁOCHY

Zniesiono krajowe zakazy ruchu dla pojazdów ciężarowych o masie większej niż 7,5 tony od 10 do 14 kwietnia br. Świąteczne zakazy ruchu dla pojazdów wykonujących transport międzynarodowy we Włoszech zostały zniesione do odwołania.

PORTUGALIA

W okresie wielkanocnym zawodowi kierowcy muszą mieć podpisane przez swojego pracodawcę oświadczenie, że kierowca wykonuje daną operację transportową. Deklaracja ma na celu zapobieganie niepotrzebnemu przemieszczaniu się ludzi w tym okresie wielkanocnym. Formularz znajduje się w załączniku. Obowiązek posiadania takiego dokumentu wejdzie w życie od godz. 00:00 w dniu 9 kwietnia i potrwa do godz. 00:00 w dniu 13 kwietnia. W tym okresie przepływ osób będzie dozwolony wyłącznie ze względów zawodowych (w tym kierowcy transportu towarowego) lub szczególnych potrzeb (aby udać się do szpitala, apteki lub kupić żywność).

RUMUNIA

Zniesiono ograniczenia prowadzenia pojazdów o dmc powyżej 7,5 tony na odcinku Ploiesti-Brasov na drodze krajowej DN1 (E60). Zniesienie obowiązuje do 16 kwietnia br. Nadal obowiązują ograniczenia jazdy na odcinku DN1 w Bukareszcie-Ploeszti.

HISZPANIA

Następujące ograniczenia są zawieszone na cały czas stanu wyjątkowego:

· Tygodniowe zakazy ruchu dla pojazdów powyżej 7,5 t

· Weekendowe i świąteczne zakazy dla pojazdów ADR

· Tygodniowe, świąteczne i weekendowe zakazy dotyczące transportu ładunków nienormatywnych

· Wszystkie zakazy ruchu dla pojazdów transportowych w Katalonii i Kraju Basków.

SŁOWACJA

Słowacka policja zniosła ograniczenia prowadzenia pojazdów ciężarowych o masie większej niż 3,5 tony w dniach 10, 12 i 13 kwietnia br. (w sobotę nie obowiązują ograniczenia dotyczące jazdy).

NIEMCY

W niemieckich krajach związkowych transport drogowy towarów jest obecnie zwolniony z obowiązku stosowania się do zakazów ruchu w niedziele i święta.

Jesteś gotowy/a na podjęcie współpracy?

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia warunków współpracy